R

Chemist Analyst

RO05
Full-time
On-site
Bucharest, Romania

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate (Chimie, Inginerie Chimica);
Experienta minima 3 ani in controlul de calitate din industria farmaceutica
Cunostinte teoretice si practice privind controlul produselor medicamentoase;
Cunostinte legate de analizele non-instrumentale si instrumentale aplicabile in controlul calitatii
Cunostinte legate cromatografie de lichide de inalta performanta;
Experientade lucru pe HPLC;
Cunoasterea standardelor RBPF si EHS;

Cunoştinţe de limba engleză - nivel mediu

Cunoştinţe medii de operare PC (MS Word, MS Excel);
Capacitate de analiză şi sinteză a informaţiilor;
Rezistenta la lucrul sub presiune;
Disponibilitate de a invata lucruri noi, abilitati de comunicare, flexibilitate, simt analitic dezvoltat

Descrierea jobului

Efectueaza analizele fizico-chimice in vederea verificarii calitatii produselor finite sau a studiilor de stabilitate, cu respectarea principiilor GMP;
Efectueaza verificarile/calibrarile periodice ale echipamentelor din Laborator in acord cu procedurile instructiunile de lucru interne;
Completeaza documentatia specifica activitatii de laborator;
Utilizeaza sistemul informatic LIMS in efectuarea analizelor fizico-chimice.